Novinky 09.12.2012 17:00

Zklamaní Češi - Slovensko je králem šampiónátu

Vyprodaná sportovní hala v Nymburce napjatě očekávala vrchol mistrovství světa v nohejbale - finále v trojicích. Vroucné přání většiny přítomných fanoušků se ale české reprezentaci nepodařilo splnit.

Osvědčená slovenská sestava, Ján Brutovský a bratři Peruni, "smázla" český výběr hladce ve dvou setech. Pavel Kop, Radek Pelikán a Ondřej Vít hráli do stavu 10:6, poté trenér Šmejkal poslal na hřiště blokaře/smečaře Jana Vankeho. Tomu se podařilo dát dva body, potom skórovali Slováci.

Ve druhém setu, který skončil jasným výsledkem 11:4 pro Slováky, se na hřiště postupně dostalo všech pět nominovaných hráčů, tedy i Petr Topinka. Nejslabším článkem Čechů byla jednoznačně mezihra. 

Slováci poněkolikáté světový šampionát završili hattrickem. Nezbývá nám než doufat, že na příštím mistrovství světa už je Čeká republika sesadí z trůnu.

O třetí místo se utkala Francie s Maďarskem. Velmi napínavý zápas nakonec 2:1 vyhráli Maďaři, čímž se jim podařilo ve všech disciplínách dosáhnout na medailový post. Gratulujeme!

comments powered by Disqus
Výsledky - Muži
triples Slovakia SVK Czech Republic CZE 2 : 0
triples Hungary HUN France FRA 2 : 1
doubles Slovakia SVK Czech Republic CZE 2 : 0
doubles South Korea KOR Hungary HUN 0 : 2
singles Slovakia SVK Hungary HUN 2 : 0
singles France FRA Czech Republic CZE 0 : 2

Kompletní výsledky